Arhiv: Omejitve ponujanja blaga in storitev potrošnikom v času epidemije

Za člane sekcije spremljamo spremembe Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v RS, ki vzpostavlja omejitve za čimbolj učinkovito zaustavitev širjenja koronavirusa. V primerih nejasnosti za člane pridobivamo mnenja pristojnih institucij. Glede na izkazan interes članov nanje naslavljamo tudi predloge, za pripravo programa uvajanja in sproščanja omejitvenih ukrepov za podjetja na način, da bo ta predstavljal predvidljivo in stabilno poslovno okolje, ob uvedbi sorazmernih zaščitnih ukrepov glede na tveganja, ki iz posamezne dejavnosti dejansko izhajajo.

Pojasnila v zvezi z odlokom, ki jih pripravlja Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo lahko spremljate na njihovi spletni strani, ki se dopolnjuje.

Dodatna vprašanja v zvezi z odloki ali pobude, ki izvirajo iz vašega poslovanja, lahko pošljete na naslov: ptz@gzs.si. Prejete predloge bomo obravnavali in v zvezi z njimi oblikovali pobude pristojnim.