Arhiv: Predlogi in pripombe v zvezi s predlogom Zakona o motornih vozilih

V Sekciji pooblaščenih trgovcev in serviserjev z motornimi vozili smo proučili predlog sprememb Zakona o motornih vozilih, ki je bil v javni obravnavi in v zvezi s tem Ministrstvu za infrastrukturo podali svoje predloge in pripombe.

Glede na predvideno ukinitev možnosti, da pooblastilo za registracijo motornih vozil pridobi tudi trgovec z motornimi vozili, predlagamo, da se ta možnost ohrani in uvede ustrezne podlage za odvzem pooblastila tistim, ki postopkov ne izvajajo skladno s predpisi.

Predlagali smo uvedbo učinkovitih ukrepov za preprečevanje manipulacije kilometrskega števca vozila in uvedbo ukrepov, ki bodo omogočili sledljivost za odjavljenimi/izrabljenimi vozili. Želimo, da politična volja podpre ukrepe, ki bodo omejili sivo ekonomijo in prispevali ohranjanju bolj zdravega okolja.

Celoten predlog z obrazložitvami