Arhiv: Zbiranje pripomb v zvezi z Uredbo o uporabi fluoriranih toplogrednih plinov in ozonu škodljivih snoveh

Obveščamo vas, da je Ministrstvo za okolje in prostor objavilo predlog nove Uredbe o uporabi fluoriranih toplogrednih plinov in ozonu škodljivih snoveh, ki določa usposabljanje serviserjev klimatskih naprav. Predlagana uredba ureja tudi preprečevanje uhajanja, prijavo opreme, zajem in uporabo storitev pooblaščenih oseb za opremo, ki vsebuje ozonu škodljive snovi. V zvezi s predlogom imate možnost podati svoje pripombe. Sekcija pooblaščenih trgovcev in serviserjev z motornimi vozili je že v preteklosti opozarjala na neustrezno izvedbo usposabljanj serviserjev klimatskih naprav v vozilih. Glede na to, da uredba tudi za vaše poslovanje določa obveznosti, ki jih morate izpolnjevati v podjetju vas prosimo, da nam najkasneje do 4.12.2015 posredujete svoje pripombe in predloge v zvezi z uredbo, ki je v usklajevanju s strokovno javnostjo na naslov ptz@gzs.si. Zbrane pripombe bomo z utemeljitvami posredovali pristojnemu ministrstvu.