Sekcija pooblaščenih trgovcev in serviserjev z motornimi vozili

Število potrošnikov, ki so glede na kvadraturo lahko naenkrat prisotni v posameznem poslovnem prostoru

Nacionalni inštitut za javno zdravje je objavil priporočila glede števila potrošnikov, ki so glede na kvadraturo lahko naenkrat prisotni v posameznem poslovnem prostoru.

Izvajanje servisiranja vozil dovoljeno kljub Odloku o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v RS

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je v zvezi z Odlokom o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji, pojasnilo, da so avtomehanične in servisne storitve nujno potrebne, zato se te storitve lahko izvajajo, kljub siceršnji začasni prepovedi ponudbe ter prodajo blaga in storitev neposredno potrošnikom na območju Republike Slovenije.

Arhiv: Nove višine najnižjih osnovnih plač in višine povračil stroškov prehrane med delom ter službenih potovanj v dejavnosti trgovine

1. julija 2019 so začele veljati nove višine najnižjih osnovnih plač za posamezne tarifne razrede in višine povračil stroškov prehrane med delom ter službenih potovanj v dejavnosti trgovine Slovenije. Višina se je spremenila zaradi uskladitve z inflacijo. Najnižje osnovne plače so se povečale za 1,4 %, povračila stroškov prehrane med delom in službenih potovanj pa za 1,5 %.

Ugodnosti za člane pri koriščenju storitev Eurotax d.o.o.

Za člane Sekcije pooblaščenih trgovcev in serviserjev z motornimi vozili smo s podjetjem Eurortax d.o.o. sklenili dogovor, na podlagi katerega lahko uveljavljate popust pri nakupu paketa vrednotenj preko spletne aplikacije EVA za količino oz. paket nad 300 vrednotenj ter popust za uporabo modula MPC za količino oz. paket nad 200 pregledov cen.

Arhiv: Avtoservisi in avtohiše: obdavčitev, računovodenje ter poslovni vidiki vozil in popravil

Avtoservisi in avtohiše so dejavnosti, ki imajo svojevrstno računovodenje, obdavčitev in druge poslovne obravnave vozil in storitev v zvezi z njimi. Pri davčnih pregledih je ugotovljenih veliko nepravilnosti pri vodenju evidenc in obračunih testnih, nadomestnih, promocijskih vozil, pri evidentiranju rezervnih delov, servisov … Kaj morate imeti in kaj morate poznati? Na seminarju bodo predstavljeni davčni, računovodski in poslovni vidiki na tem specifičnem področju.

Arhiv: Brezplačna svetovanja in informacije - za uskladitev poslovanja MSP z zahtevami GDPR

Informacijski pooblaščenec je vzpostavil novo spletno stran www.upravljavec.si, kjer odgovarja na najpogostejša vprašanja, s katerimi se v praksi srečujejo mikro in mala podjetja. Na spletni strani so na voljo pojasnila in konkretni napotki, kako zadostiti zakonskim zahtevam s področja varstva osebnih podatkov in tudi neobvezujoči obrazci, ki so podjetjem lahko v pomoč. Vse do konca septembra 2019 majhnim podjetjem nudijo tudi telefonsko svetovanje na brezplačni številki 080 29 00. Vsak delovni dan, med 8.30 in 12.30, podjetjem svetujejo strokovni sodelavci Informacijskega pooblaščenca.

Arhiv: Nova pojasnila FURS v zvezi z Davkom na motorna vozila

Finančna uprava RS je objavila dopolnjena pojasnila v zvezi z davkom na motorna vozila.

Arhiv: Razširjena veljavnost Kolektivne pogodbe dejavnosti trgovine

19. oktobra 2018 je bil v Uradnem listu RS št. 67 objavljen sklep o razširjeni veljavnosti Kolektivne pogodbe dejavnosti trgovine Slovenije (KPDTS), kar pomeni, da velja za vse delodajalce, ki kot glavno dejavnost opravljajo katerokoli dejavnost, ki je razvrščena v področje "G - Trgovina, vzdrževanje in popravila motornih vozil" Standardne klasifikacije dejavnosti.