Sekcija pooblaščenih trgovcev in serviserjev z motornimi vozili

Obračun DMV pri uvozu po 1.1.2021

Arhiv: Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji

Zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 je Vlada Republike Slovenije na podlagi Zakona o nalezljivih boleznih izdala odlok, s katerim je začasno prepovedala ponudbo ter prodajo blaga in storitev neposredno potrošnikom na območju Republike Slovenije, z določenimi izjemami.

Arhiv: Število potrošnikov, ki so glede na kvadraturo lahko naenkrat prisotni v posameznem poslovnem prostoru

Nacionalni inštitut za javno zdravje je objavil priporočila glede števila potrošnikov, ki so glede na kvadraturo lahko naenkrat prisotni v posameznem poslovnem prostoru.

Arhiv: Izvajanje servisiranja vozil dovoljeno kljub Odloku o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v RS

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je v zvezi z Odlokom o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji, pojasnilo, da so avtomehanične in servisne storitve nujno potrebne, zato se te storitve lahko izvajajo, kljub siceršnji začasni prepovedi ponudbe ter prodajo blaga in storitev neposredno potrošnikom na območju Republike Slovenije.

Arhiv: Nove višine najnižjih osnovnih plač in višine povračil stroškov prehrane med delom ter službenih potovanj v dejavnosti trgovine

1. julija 2019 so začele veljati nove višine najnižjih osnovnih plač za posamezne tarifne razrede in višine povračil stroškov prehrane med delom ter službenih potovanj v dejavnosti trgovine Slovenije. Višina se je spremenila zaradi uskladitve z inflacijo. Najnižje osnovne plače so se povečale za 1,4 %, povračila stroškov prehrane med delom in službenih potovanj pa za 1,5 %.

Ugodnosti za člane pri koriščenju storitev Eurotax d.o.o.

Za člane Sekcije pooblaščenih trgovcev in serviserjev z motornimi vozili smo s podjetjem Eurortax d.o.o. sklenili dogovor, na podlagi katerega lahko uveljavljate popust pri nakupu paketa vrednotenj preko spletne aplikacije EVA za količino oz. paket nad 300 vrednotenj ter popust za uporabo modula MPC za količino oz. paket nad 200 pregledov cen.

Arhiv: Avtoservisi in avtohiše: obdavčitev, računovodenje ter poslovni vidiki vozil in popravil

Avtoservisi in avtohiše so dejavnosti, ki imajo svojevrstno računovodenje, obdavčitev in druge poslovne obravnave vozil in storitev v zvezi z njimi. Pri davčnih pregledih je ugotovljenih veliko nepravilnosti pri vodenju evidenc in obračunih testnih, nadomestnih, promocijskih vozil, pri evidentiranju rezervnih delov, servisov … Kaj morate imeti in kaj morate poznati? Na seminarju bodo predstavljeni davčni, računovodski in poslovni vidiki na tem specifičnem področju.