Sekcija pooblaščenih trgovcev in serviserjev z motornimi vozili

Arhiv: Zakon o dajatvah na motorna vozila - poziv za pripombe

Z uvedbo dajatve na odjavljena motorna vozila, bo na novo urejeno področje v zvezi z odjavljenimi motornimi vozili. Med drugim je namen zakona zajeziti razgradnjo vozil na črno. S tem namenom bo uvedena obveznost plačila dajatve na odjavljeno vozilo glede na lastništvo odjavljenega vozila v višini 25% višine letne dajatve za uporabo vozil v cestnem prometu. Če imate v zvezi s predlogom zakona, ki je v obravnavi predloge in pripombe, nam jih sporočite najkasneje do četrtka 12.5.2016 na naslov ptz@gzs.si, da bomo zbrane z argumenti poslali pristojnemu ministrstvu.

Arhiv: Obveznosti podjetij glede reševanja potrošniških sporov po 15. maju 2016

15. maja 2016 se izteče prehodno obdobje v katerem morajo podjetja uskladiti reševanje sporov s strankami z določbami novega Zakona o izvensodnem reševanju potrošniških sporov.

Arhiv: TRŽNE ANALIZE ZA ČLANE GZS PTZ

Arhiv: Vabilo na natečaj za izbor najboljše prakse za promocijo zdravja na delovnem mestu

Podaljšali smo rok za prijavo na natečaj »POMLADNI VETER - VARNOST IN ZDRAVJE JE NAŠA SKUPNA SKRB IN ZAVEZA« ZA NAJBOLJŠO PRAKSO PROMOCIJE ZDRAVJA NA DELOVNEM MESTU, ki ga razpisuje partnerski konzorcij.

Arhiv: SKRIVNOSTI DAVČNIH BLAGAJN - 4. podjetniški klepet

Arhiv: Svetovanje glede uvedbe davčnih blagajn

Zakon o davčnem potrjevanju računov z 2. januarjem 2016 uvaja obvezen postopek potrjevanja računov.