Arhiv: Poziv za sprostitev omejev pri ponujanju blaga in storitev za prodajo in servisiranje vozil

Na podlagi Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji  (Uradni list RS št. 201 z dne 29. 12. 2020) in pojasnili v zvezi z izvajanjem drugih nujnih storitev za zagotavljanje varnosti in zdravja, ki jih je na spletni strani objavilo MGRT:

»Servisne delavnice, v katerih se opravljajo storitve popravil in vzdrževanja motornih vozil in koles (vulkanizerske, avtomehanične, avtoličarske ali avtokleparske delavnice, delavnice za popravilo koles) niso samostojna izjema, lahko pa opravljajo nujna popravila (npr. pokvari se avto, zgodi se prometna nesreča, potrebna so popravila zaradi tehničnega pregleda).«

V zvezi z ponovnimi omejitvami ponujanja blaga in storitev, ki jih na trgu zagotavljajo pooblaščeni trgovci in serviserji motornih vozil, smo na ministra za gospodarski razvoj in tehnologijo naslovili poziv k sprostitvi omejev pri ponujanju blaga in storitev za prodajo in servisiranje vozil.